Главная » Програма V фестивалю » ПОЧУЙ СВІЙ СИМПТОМ

ПОЧУЙ СВІЙ СИМПТОМ

1 2
Ірина Франкова Леся Федоренко

Психосоматичні розлади мають тендецію появи після значних стресів, психоемоційних перевантажень, психологічно травмуючих ситуаціях. Нажаль, за останній рік в Україні таких подій вистачає, тож важливо вчасно відслідкувати найперші симптоми психосоматичних розладів, та навчитись вчсно їх попереджувати.

Слово «психосоматичний» вперше вжив англійський поет та літературний критик Семуел Кольрідж в своєму ессе про емоції: “Те, що я виражаю в своєму настрої або, скоріше, витісняю в безсвідоме, це певна дія, вся сила якої направлена на моє тіло”.

Якби органи могли розповісти історію своїх страждань, то ми із здивуванням взнали би, з якою силою душа може руйнувати тіло, що їй належить. В Майстер Класі особлива увага буде надана можливості почути історію цих страждань, прислухатись до переживань тіла.

Через недостатній розвиток психосоматичної медицини, хворі з подібними розладами часто не можуть отримати адекватну допомогу. З часом, функціональні порушення в них переростають в реальні органічні зміни у вигляді психосоматичних захворювань: бронхіальна астма, гіпертонічна та коронарна хвороба, гіпертиреоз, пептична виразка та виразковий коліт, нейродерміт та ревматоїдний артрит. Група ризику все більше поповнюється людьми, робота яких пов’язана з підвищеною відповідальністю. Але це всього лише короткий список хвороб, що науково доведено є психосоматичними, інші ж, поки що є не почутими.

Психодраматичні техніки, що будуть використані: монолог, обмін ролями, техніка самопрезентації, техніка самореалізації

Понравилось? Поделись с друзьями!